تبلیغات

 

 

کشف ۱۴۰ اسکلت کودک بدون قلب ! + تصاویر

کشف ۱۴۰ اسکلت کودک بدون قلب ! + تصاویر

 

کشف 140 اسکلت کودک

 

 

بیش از ۱۴۰ اسکلت از کودکان کشف شده که در ۵۵۰ سال پیش دفن شده بودند و دانشمندان بر این باورند که این اسکلت ها قلب نداشته اند.

 

 

کشف ۱۴۰ اسکلت کودک

بیش از ۱۴۰ اسکلت کودک بین ۵ تا ۱۴ ساله که در حدود ۵۵۰ سال پیش در منطقه ساحلی شمال پرو دفن شده بودند ، توسط باستان شناسان پیدا شدند و باستان شناسان بر این باورند که این تعداد اسکلت ممکن است بزرگترین رخداد کشتار در تاریخ بشر باشد .

 

 

کشف اسکلت

طبق گفته باستان شناسان ، قفسه سینه کودکان با استفاده از یک چاقوی مجلسی ،شکافته شده بودند و این گونه گمان می رود که ممکن است سعی بر خارج کردن قلب این کودکان داشته اند .محققان همچنین برخی ردها که در طی این سال ها در شهر چان چان(واقع در پرو) باقی مانده اند را ردیابی کردند و متوجه شدند که این کودکان برای مرگ خود پیشرو بوده اند.این کشف در نزدیکی مرکز تمدن باستان کیمو (Chimú)در نزدیکی ترویجلو(Trujillo)، پرو واقع شده است.

 

 

اسکلت کودکان ۵ تا ۱۴ ساله

بیش از ۲۰۰ لامای دیگر(نوعی شتر) در کنار این کودکان در همان زمان و همان محل ، کشته و دفن شده بودند، همچنین اینگونه توسط باستان شناسان پیش بینی می شود که مقامات این جوانان و کودکان را به عنوان قربانی به خدایان خود ارسال می نمودند تا از سیل ها و طوفان های ویرانگر زمان خود جلوگیری کنند.

پروفسور گابریل پریتو، از دانشگاه ملی Trujillo ، که در زمان پیدا شدن این اجساد در محل حضور داشت ، گفت:”آنها بدون شک خدایان خود را مهم ترین چیز می دانستند و لاماها تنها حیوان هایی بودند که خاصیت باربری برای آنان داشتند و به نحوی بخش مهم اقتصادی آن قبیله و قوم بودند”.

 

 

تمام مطالب جالب و خواندنی از سراسر دنیا

این کشف در نزدیکی مرکز تمدن باستانی کیمو در نزدیکی Trujillo واقع در پرو انجام شده است و پروفسور گابریل پریتو گفت که تمام کودکان در نزدیکی ساحل دفن شده بودند و این در حالی بود که لاماها در نزدیکی کوه ها دفن شده بودند و در ادامه وی افزود که در آن زمان بجز این کودکان ، تعداد زیادی از مردمان در این منطقه قربانی شده اند.

کار حفاری محل دفن کودکان در سال ۲۰۱۱ آغاز شده است و اما یافته ها فقط توسط National Geographic منتشر شدند که این امر به تامین مالی حفاری کمک کرد همچنین Jeffrey Quilter ، مدیر موزه باستان شناسی در دانشگاه هاروارد ، از آن به عنوان “کشف قابل توجه” یاد کرد اسکلت های خرد شده ایی که بر روی آنها مقداری ضایعات وجود داشتند در تصاویر دیده می شود.

 

 

 

 

 

آخرین بروزرسانی سایت
نرخ ارز ( آپدیت )
نرخ سکه ( آپدیت )
تبلیغات و آگهی